Příspěvky,  Tiskové zprávy,  Události

Oslavte konec léta v Levandulovém údolí v Chodouni!

Září už je sice opravdu za dveřmi, ale léto ještě zdaleka nekončí! Tým Levandulového údolí i na toto období připravil bohatý program a spoustu zážitků pro celou rodinu. Oslavy 750 let obce Chodouň, v níž se bio levandulové pole nachází, filmová party s živou hudbou a nebo dobroty z Levandulového údolí či okolních farem – a program do konce léta máte jasný.😉

 

750 let obce Chodouň

  1. srpna 2021

Výročí 750 let od založení obce Chodouň, to už je pořádný důvod k oslavě! Během soboty 28. srpna se zde můžete těšit na hudební a divadelní představení, ukázky z historie i současného života obce. Bližší informace najdete na www.chodoun.cz.

Pozadu nezůstane ani Levandulové údolí, které symbolicky připíjí na další úspěšné roky Chodouně. Oslav se zúčastní jak nabídkou produktů a občerstvení v centru dění, tak i pestrými aktivitami přímo v BIO levandulových polích, která najdete na území obce. Po celý víkend 28. – 29. 8. na vás čekají levandulové dílny, relaxace, dožínková stezka pro dospělé, minifarma a vodní hrátky pro děti a samozřejmě spousta delikates. Své chuťové pohárky můžete rozmazlovat dobrotami z farem, volných chovů a BIO zahrad, oblíbenými pokrmy z hub nebo slavnostními koláči, vaflemi a palačinkami s čerstvým ovocem.

Filmová party s živou hudbou v Levandulovém údolí

  1. září 2021

Každoroční svátek filmu v Karlových Varech už sice skončil, ale příznivci pohyblivých obrázků nemusí vůbec smutnit. Do Levandulového údolí mohou vyrazit na nefalšovanou filmovou party s živou hudbou. Čekají na ně filmové kvízy a hádanky, procházka s báječnými muži s klikou, vystoupení Kláry Jelínkové a Martina Krče z Divadla Hybernia, filmové menu, drinky Jamese Bonda nebo fotokoutek. V rámci workshopu si můžete vyrobit klobouk podle scény z vašeho oblíbeného filmu. A k tomu všemu vás potěší na těle i duši energie z BIO levandulových polí a vápencových mořích v obklopení nádherných brdských lesů.

Babí léto s nádechem orientu v Levandulovém údolí

  1. – 12. září od 10:00 do 18:00

Certifikovaná lektorka jógy a tance Jana Bagarová Jayanti a tým Levandulového údolí se na vás těší o víkendu 11. – 12. září. Pokud se chcete naučit prvky orientálního tance nebo se v něm zdokonalit a oblíbili jste si marockou, indickou či obecně kuchyni Orientu, máte k tomu ideální příležitost. Čeká na vás také workshop s tvorbou vlastní mandaly a spousta dalších zážitků.

 

Podrobnosti o programu a nabídce unikátních BIO produktů Levandulového údolí najdete na www.levanduloveudoli.cz, na FCB a IG.

 

Fotografie ke stažení:

Aktuální:

https://drive.google.com/drive/folders/1UbFC9DAVMjOLpDVj6pHWxIFVvu5ben5t?usp=sharing

 

Výběr:

https://drive.google.com/drive/folders/1h7uRYIGtCTQdyBspQjZ1f4qgS0TSQOWi?usp=sharing

 

Komplet:

https://drive.google.com/drive/folders/1dMR5cMfZZ1L5AC7Kozpk39DHq3pjbSiI?usp=sharing

 

Credit: Levandulové údolí

 

 

Levandulové údolí a BIO Levandule Chodouňská

 

Za unikátním Levandulovým údolím, tříhektarovým polem s 45 000 BIO levandulemi, stojí Helena Neumannová a Milena Krčálová, které zde levanduli začaly pěstovat v roce 2014. V manufaktuře v Levandulovém údolí se z levandule v BIO kvalitě vyrábí čaje, oleje, koření, sušenky, raw tyčinky a spoustu dalších zdraví i tělu prospěšných produktů. Pořádají se zde také nejrůznější ozdravné procedury nebo workshopy. Příběh Levandulového údolí zaujal jako jediný v Evropě i mezinárodní společnost L´Occitane, která s ním zahájila spolupráci.

Levandulové údolí se nachází ve středočeské Chodouni, v samém srdci Geoparku Barrandien na bývalých vápencových mořích. Nedaleko naleznete hrady Točník, Žebrák, Křivoklát, Nižbor s keltským oppidem nebo zámek v Hořovicích. Brdské lesy se tak mísí s opojnou vůní Levandulového údolí a nabízí novodobým poutníkům klid, mír, pohodu, odpočinek a hlavně zdraví z čisté přírody.

Díky Nadaci Tipsport vyroste v Levandulovém údolí ovocný sad.

Levandule je momentálně nejúčinnějším vědecky prokázaným antidepresivem na světě. Optimálně podporuje imunitu, léčí a hojí, protože obsahuje značné množství přírodních antioxidantů, antibiotik nebo antiseptik. Blahodárně působí na trávicí ústrojí, je vhodná na detoxikaci organismu, pomáhá při diabetu, nadváze, vysokém krevním tlaku i cholesterolu. Dezinfikuje tělo i duši, stimuluje nervový tonus, ulevuje od trávicích potíží. Její pozitivní účinky na lidské tělo a mysl znali a využívali už staří Egypťané, Etruskové, Féničané, Řekové, Římané, Arabové nebo Keltové.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *