Tiskové zprávy,  Události

Panenka z dílny Hanuše Lamra byla na charitativním večeru vydražena za nejvyšší cenu

V rámci charitativního galavečera projektu Pink Carpet: Helping Dolls, který se konal na začátku léta, byla za nejvyšší cenu vydražena panenka Hanuše Lamra. Výtěžek z dražby bude předán FOD Klokánek Láskova, který pečuje o děti v nouzi, a také lidem zasaženým nebývalou přírodní katastrofou
z 24. června 2021.

Svou panenku charakterizuje Hanuš Lamr jako „rock star letící vesmírem na svém malém meteoritu“. Ten je vyroben z asfaltu doplněného o skleněné krystaly, postava je poseta stříbrnými šperky – úlomky větviček a listů odlitých do stříbra. Ty v očích autora symbolizují relikty našeho pomalu mizejícího světa. Panenku s vyvolávací cenou 8 000 Kč nakonec získal zájemce za 90 000 Kč.

„Vážím si toho, že mě organizátoři tohoto záslužného projektu oslovili. Díky tomu, co umím nejlépe, jsem mohl přispět na dobrou věc. Děkuji dražitelce mé panenky za velkorysý příspěvek a věřím, že ji bude dlouho těšit. Stejně jako vědomí, že pomohla těm, co to skutečně potřebují,“ doplňuje Hanuš Lamr.

Projekt Pink Carpet: Helping Dolls

Nápad Helping Dolls se úplně prvně zrodil v hlavě módního návrháře Adama Ptáčka. Zakladatel projektu Helping Dolls František Anděl následně dokázal úspěšně propojit módu, panenky a designéry.  Společně se společností Mattel vytvořil a začal realizovat jedinečný projekt, jehož cílem je pomáhat dětem bez rodiny a rodičů. Čeští i zahraniční talentovaní designéři každoročně připravují vlastní originální modely pro panenky Barbie, které putují v rámci galavečera do dobročinné dražby.

www.hanuslamr-shop.cz

Credit: Magdalena Jana Fiala

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *